Längst upp

Du får ingen skräppost – bara det bästa från Flos och design, vi lovar.

Filtrera efter designer
Alla,
Filtrera efter familjer
Alla,
Presskommentar Pressavdelning Presskontakter

Huvudkontor

Flos SpA
Via Angelo Faini 2
25073 Bovezzo (Brescia)
Italy
Tfn +39 0302438.1
Donatella Matteoni
PR & Communications Manager
Corso Monforte 7
20122 Milano
Tfn +39 02 37011023
Tfn +39 030 2438303
M +39 366 6139506
donatella.matteoni@flos.com
Silvia Delaini
Press Officer
Via Angelo Faini 2
25073 Bovezzo (Brescia)
Tfn +39 030 2438279
M +39 333 8796843
silvia.delaini@flos.com
Financial Press Enquiries
AD HOC Communication Advisors
Piazzetta U. Giordano 2
20122 Milano
Tfn +39 02 7606741
segreteria@ahca.it

Lokal PR

USA
Flos USA, Inc.
40-20 22nd Street, 3rd Floor
Long Island City, NY 11101
BDE
665 Broadway, #704
New York
NY, 10012
Beth Dickstein
Tfn +1 (0) 212 353 1383
beth@bdeonline.biz
Japan
Flos Co., Ltd.
PMC Bldg 9F 1-23-5 Higashiazabu Minato-ku
Tokyo 106-0044

Miho Ide
Pr&Communications
Tfn +81(0)3 3582 1468
miho.ide@flos.com
France
Agence 14 septembre
44 rue Alexandre Dumas
75011 Paris

Emilie Reboul
Tfn +33 (0) 1 55 28 38 28
Emiliereboul@14septembre.com
Denmark/Sweden/Finland
Flos Scandinavia A/S
Sydhavnsgade 28
DK-2450 København SV

Anne Dorthe Staggemeier
Tfn +45 33 88 60 02
anne.dorthe.staggemeier@flos.com
-------------------
Réplique
Hallinsgade 16
DK - 2100 København
Jakob Hundborg
Tfn +45 40 54 54 96
jh@replique.dk